HomeWatchesWoman La Grande Classique de Longines – Ref:L4.341.0.80.6
Click to enlarge
Longines
Longines
La Grande Classique de Longines – Ref:L4.341.0.80.6
Dimensions: Ø 24.00 mmv
Movement type: Quartz
Material: Stainless Steel
Dial color: White mother of pearl
1 in stock
Ask for an offer
Share
  • Description
  • TECHNICAL SPECIFICATIONS
  • PAYMENTS AND SHIPPING
Description
The charm of a timeless style
Request information about this product.
CALL 334 1226748
or contact us with the form below
    Name (required field)
    Email (required field)
    Message
    Prove that you are not a robot.
    TECHNICAL SPECIFICATIONS
    Cash desk
    • SHAPE Round
    • MATERIAL Stainless steel
    • GLASS Scratch-resistant sapphire crystal
    • DIMENSIONS Ø 24.00 mm
    • DISTANCE BETWEEN THE LOOP 13 mm
    • THICKNESS 4.30 mm
    • WATER RESISTANCE Waterproof up to 3 bar